09 listopada 2018 14:43 | Aktualności

Śniadanie daje moc

Tradycyjnie jak co roku przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie klas I - III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Celem akcji jest uświadomienie wszystkim, jak ważne dla rozwoju dziecka jest śniadanie.  Codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. W dniach poprzedzajace akcję dzieci poznały 12 zasad zdrowego żywienia, wykorzystując do tego inspirujące scenariusze zajęć, które pomogły zaangażować i zainteresować dzieci tematem zdrowego odżywiania.

W dniu wspólnego śniadania dzieci przyniosły do szkoły produkty, z których wspólnie przygotowywały zdrowe i pożywne śniadanie. Wśród produktów nie mogło zabraknąć oczywiście warzyw, owoców, jogurtów i soków. Dla zerówkowiczów i przedszkolaków pyszne śniadanie przygotowały mamy. Dzieci włączyły się w nakrywanie stołu.

Wszystkim mamom, które właczyły się w przygotowanie dnia "Śniadanie daje moc" bardzo gorąco dziękujemy.