18 listopada 2018 17:07 | Aktualności

Eksperymenty i doświadczenia

Zerówkowicze podczas zajęć próbowali odpowiedzieć sobie na pytania: czy woda ma kształt, co się dzieje z wodą gdy ją podgrzewamy, czy można malować mlekiem itp. Postanowili więc trochę poeksperymentować i zrobić kilka doświadczeń, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Najpierw dzieci wykonywały rysunki - malowały mlekiem, wodą z cukrem oraz sokiem z cytryny. Niestety, kartki pozostały białe. Chcieli jednak pokazać innym swój obrazek, dlatego pani zapaliła świeczkę i dzieci podgrzewały obrazki i już było wiadomo, co kto narysował. Później przeprowadzali doświadczenia z wodą - przelewali wodę do różnych naczyń i próbowali określić jej kształt. W wyniku obserwacji dzieci stwierdziły, że woda przybiera kształt naczynia, w którym się znajduje. Stwierdziły również, że woda w przyrodzie występuje w trzech postaciach oraz że krąży - jako para unosi się w górę, a schłodzona spada na ziemię w postaci deszczu. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia i bardzo im się taka forma zajęć podobała.